Skip to main content

Hoş Geldiniz

BAYKUŞ OKULU

Karanlıkta görebilmek için…

Baykuş Okulu’na hoş geldiniz! Baykuş Okulu hepbirlikte kendimizi, insan olmaya dair unuttuklarımızı hatırlamaya davet eden bir okul. ‘Ayrılık bilinci’nin; sen ayrı, ben ayrı, çiçek ayrı, böcek ayrı, su ayrı, güneş ayrı koşullanmışlığının yarattığı acıyı hepbirlikte hafifletme gayretinde olan bir ‘okul’; ‘bir’liğimizi ve sevginin ‘bir’leştirdiğini hatırlatan…

Bugünün dünyasındaki çevresel yıkımın ve yalnızlaşmanın altından kalkabilmemiz için buradaki rehberlerle birlikte yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzda bazen doğada, kamplarda buluşup bazen bu web sitesi üzerinden yayınlanacak kurslarda birlikte olacağız. Burada özenle seçilmiş ve bazıları buradaki rehberler tarafından yazılmış kaynak kitap/materyal önerileri, videolar, audiolar olacak. Aramızda on-line sohbet edebilecek, sorularınıza cevap verebilecek ayrıca arzu edenler için bireysel rehberlik imkanı da olacak.

Bedenimizi ve ruhumuzu çalıştırmayı, merkezimizde ve dengede durabilmeyi hatırlayacağız birlikte. Bedenimizle ilgili çalışmalar çeşitli nefes teknikleriyle, bedeni hareket ettirmekle,beslenmeyle ilgili olacak. Ruhumuzla ilgili olanlar da çeşitli farkındalık çalışmalarını içerecek. Zaman zaman masallarla ve müzikle de haşır neşir olacağız.

Buradaki rehberler iyi dostlardan oluşan bir topluluk; yıllardır destekleşen, çemberlerde birlikte oturan, ayrı ayrı kıymetli çalışmalar yapan insanlar. Ayrı ayrı yapılan bu çalışmaları birleştirme zamanı şimdi ve biraraya gelme, topluluğumuzu büyütme ve zenginleştirme zamanı.

Buraya kadar okudukların içinde biryerlerde birşeyleri titreştirdi ise sen de bir veya birkaç rehber seçerek, direk onlarla iletişim kurarak aramıza katılabilirsin. Böylece çıkacağın yolculukların ayrıntılarını öğrenebilir, armağan ekonomisiyle (beğeni ve bütçeye göre hediyeleşme) yapılan yolculuklarımızda bizlere yol arkadaşlığı yapabilirsin.

HEPİMİZE İYİ YOLCULUKLAR…

Yeni güncellemeler