Yolculuk

Nokta Mandala Eğitimi/Dotting Mandala Training

Nokta Mandala Eğitimi / Baykuş Okulu

Merhaba sevgili canlar, bir süredir Aşk ile yaptığım Nokta Mandala sanatının nasıl yapıldığını paylaşmak için bir eğitim planladım. Bir aylık sürecek bu eğitimde nokta mandala yaparken hangi boyaların, malzemelerin, araçların kullanılacağı gibi teknik bilgilerin yanı sıra, mandala felsefesi, mandalanın çeşitli kültürlerdeki yeri ve önemi, tasavvuf ve kuantum boyutunda nokta manası gibi konulardan da bahsedeceğim. Nokta mandala sanatın çok ötesinde bir alan açıyor size, kendinizi ve başka alemleri keşifte muazzam bir araç. Her şey nokta ile başladı çünkü…Ve kalbim her noktayı koyduğumda katman katman açılıyor. Gelin birlikte açılsın kalplerimiz ❣

Ücret: Malzemeleri katılımcılar kendileri temin edecektir. Eğitim için ise beğeni ve bütçenize göre gönlünüzden geçen bir miktari verebilirsiniz. Bu miktar ise hem baykuş okuluna katkı olarak hem de sokak hayvanları için geri dönüşüm ağına katılacaktır.

Yer: Zoom üzerinden her hafta belirlediğimiz gün ve saatlerde buluşma gerçekleştireceğiz.

Tarih: 1-30 Nisan Arası ( Her hafta bir kere olmak üzere 4 buluşma)

1. Hafta: Mandala nedir, doğada, çeşitli kültürlerde ve evrende mandala nasıl tezahür ediyor bunu hep birlikte keşfediyor olacağız. Mandala taslağı nasıl çizilir birlikte deneyimleyecegiz. Bunun için cetvel, pergel ve kâğıtlarınız hazırda bulunursa daha rahat ederiz. Peki Neden Nokta, nokta sizin icin ne çağrıştırıyor? Sonunda ise, Noktalama için kullanılan aletlerin tanıtımı, boyalar, objeler  gibi malzemelerden bahsedilecek. Malzemeleri nerelerden temin edebiliriz hepsi için deneyimlerimi paylaşıyor olacağım.

2.Hafta: Kendi seçtiğimiz bir obje üzerine taslak çizip noktalama çalışmalarına başlayacağız. Noktalama yaparken farkli şekiller yaratmanın tadına varacağız,  bir noktadan neler çıkabilir hep birlikte bunun keşfine çıkacağız.

3. Hafta: Noktalama ve nokta felsefesinin derinliklerinde yüzmeye devam edeceğiz.  Isteğe göre daha büyük bir objeye geçilebilir, farkli renkler ve malzemelerle noktalamanin büyülü dünyasına dalabilirsiniz.

4.Hafta: 4 haftalık noktalama süreci sonunda , nokta mandala deneyiminin bizlerde yarattığı hisleri paylaşıyor olacağız. Ve nokta nokta nokta….:)

Not: Bir watsap grubu oluşturup malzemeleri ve detayları daha rahat konuşabiliriz. Haydi noktalamaya…

burcu unal

Rehber: burcu unal

http://instagram.com/mandalart.designGezgin, hayal kurmayı seven, kendini ve evreni anlamaya çalışan, bunun için de kadim pratikleri öğrenmeye ve kendini bu yolla ifade etmeye adamış bir can.Hindistan ve Güney Amerika’da bir süre yaşadı, korkularını yendi, cesaret kazandı, kanatlandı. Dans etmeye, şarkı söylemeye bayılır. Son zamanlarda ise mandala çiziyor, hayatında istikrarla ve adanarak yaptığı mandala pratiği ile dengeyi ve sabrı öğreniyor. Bu kadim sanatı paylaşmaya can atıyor, ayrıca dans ve ses ile de mandalayı harmanlama gibi hayaller kuruyor.

abone ol