Yolculuk

Burcu Ünal ile Nokta Mandala Atölyesi 6,13,20,27 Kasım Tarihlerinde Saat: 20.00-23.00

Nokta Mandala Atölyesi / Baykuş Okulu 6,13,20,27 Kasım tarihlerinde 20.00-23.00 saatleri arasında

Gelen mesajlar üzerine Baykuş Okulu’nda Nokta Mandala Atölyesi Kasım ayında başlıyor…

Merhaba sevgili canlar, bir süredir Aşk ile yaptığım Nokta Mandala sanatının nasıl yapıldığını paylaşmak için bir atölye planladım. Bir aylık sürecek olan bu atölyelerde nokta mandala yaparken hangi boyaların, malzemelerin, araçların kullanılacağı gibi teknik bilgilerin yanı sıra, mandala felsefesi, mandalanın çeşitli kültürlerdeki yeri ve önemi gibi çok derin konulara giriş yapacağız. Mandala sanatın çok ötesinde bir alan açıyor size, kendinizi ve başka alemleri keşifte muazzam bir araç. Her şey nokta ile başladı çünkü…Ve kalbim her noktayı koyduğumda katman katman açılıyor. Gelin birlikte açılsın kalplerimiz ❣

Ücret: Malzemeleri katılımcılar kendileri temin edecektir. Eğitim için ise beğeni ve bütçenize göre gönlünüzden geçen bir miktari verebilirsiniz. Bu miktarin bir kısmı baykuş okuluna katkı olarak geri dönecektir.

Yer: Zoom

Tarih:  6-27 Kasım Arası ( Her hafta bir kere olmak üzere 4 buluşma)

(6,13,20, 27 si olmak üzere)

1. Hafta: Mandala nedir, doğada, çeşitli kültürlerde ve evrende mandala nasıl tezahür ediyor bunu hep birlikte keşfediyor olacağız. Ardından “Arınma mandalası” çizip yakacağız. Mandala taslağı nasıl çizilir birlikte deneyimleyecegiz. Bunun için cetvel, pergel ve kâğıtlarınız hazırda bulunursa daha rahat ederiz. Peki Neden Nokta, nokta sizin icin ne çağrıştırıyor? Sonunda ise, Noktalama için kullanılan aletlerin tanıtımı, boyalar, objeler  gibi malzemelerden bahsedilecek. Malzemeleri nerelerden temin edebiliriz hepsi için deneyimlerimi paylaşıyor olacağım.

2.Hafta: Kendi seçtiğimiz bir obje üzerine taslak çizip noktalama çalışmalarına başlayacağız. Noktalama yaparken farkli şekiller yaratmanın tadına varacağız,  bir noktadan neler çıkabilir hep birlikte bunun keşfine çıkacağız.

3. Hafta: Noktalama ve nokta felsefesinin derinliklerinde yüzmeye devam edeceğiz.  İsteğe göre daha büyük bir objeye geçilebilir, farkli renkler ve malzemelerle noktalamanin büyülü dünyasına dalabilirsiniz.

4.Hafta: 4 haftalık noktalama süreci sonunda , nokta mandala deneyiminin bizlerde yarattığı hisleri paylaşıyor olacağız. Ve nokta nokta nokta….:)

Not: Bir watsap grubu oluşturup malzemeleri ve detayları daha rahat konuşabiliriz. Haydi noktalamaya…

burcu unal

Rehber: burcu unal

http://instagram.com/mandalart.designGezgin, hayal kurmayı seven, kendini ve evreni anlamaya çalışan, bunun için de kadim pratikleri öğrenmeye ve kendini bu yolla ifade etmeye adamış bir can.Hindistan ve Güney Amerika’da bir süre yaşadı, korkularını yendi, cesaret kazandı, kanatlandı. Dans etmeye, şarkı söylemeye bayılır. Son zamanlarda ise mandala çiziyor, hayatında istikrarla ve adanarak yaptığı mandala pratiği ile dengeyi ve sabrı öğreniyor. Bu kadim sanatı paylaşmaya can atıyor, ayrıca dans ve ses ile de mandalayı harmanlama gibi hayaller kuruyor.

abone ol