Yolculuk

Kadim Bilgilerle Hayata Yeni Bir Bakış

1. Hafta – Ayurveda yaşam bilimi demek. Ayurveda ve yoga ile hayatımızı daha dengeli ve daha üst bilinç haliyle yasayabilir; doğamızla daha uyumlu olabiliriz. Doğadaki elementler hayatımı nasıl etkiliyor?
Hangi element bedenimde daha fazla olabilir? Bu yaradılışım mı? Özgün element yapısını bozduysam nasıl düzeltebilirim? Özgün halimde güçlü ve zayıf yanlarım neler olabilir?

2. Hafta – Toprak ve Su Elementleri. Bedenimizde toprak ve su elementi dengesi bozulursa ne sıkıntılar yaşarız? Bunu beslenme, yaşam tarzı, aromaterapi, nefes, duruşlar ve meditasyonla nasıl dengeye getiririz. 1 saat anlatım, beslenme ve yaşam tarzı önerileri – 1 saat pratik (yoga duruşları, nefes, meditasyon, yağ, koku ve bitkisel tedavi önerileri)
3. Hafta – Ateş ve Su Elemenleri. Bedenimizde ateş ve su dengesi bozulursa neler bozulur? Dengeye nasıl geliriz? Dengeyi beslenme, yaşam tarzı, aromaterapi, nefes, duruşlar ve meditasyonla nasıl sağlarız? 1 saat anlatım, beslenme ve yaşam tarzı önerileri – 1 saat pratik (yoga duruşları, nefes, meditasyon, yağ, koku ve bitkisel tedavi önerileri)
4. Hafta – Hava ve Eter Elementleri. Bedenimizde hava ve eter dengesi bozulursa ne sıkıntılar yaşarız? Dengeye nasıl geliriz? Dengeyi beslenme, yaşam tarzı, aromaterapi, nefes, duruşlar ve meditasyonla nasıl sağlarız? 1 saat anlatım, beslenme ve yaşam tarzı önerileri – 1 saat pratik (yoga duruşları, nefes, meditasyon, yağ, koku ve bitkisel tedavi önerileri)

Kursa katılmak isteyenlerin ekteki videoyu izlemesini rica ediyorum.

Çalışma armağan ekonomisi ile olacak. Faydanız ve bütçeniz oranında katkı sağlayabilirsiniz. Çalışma süresince birbirimizi desteklediğimiz bir grubumuz, okuma önerilerimiz ve pratik çalışmalarımız olacak. Çalışma sonunda kendimizi ve yakınlarımızı elementsel anlamda ve nasıl biricik ve tek olduğumuz anlamında görebiliyor olmayı hedefliyoruz.

Bu çalışma yoga ve Ayurveda’da derinleşmek isteyenler için başlangıç aşaması olacak. Bu çalışmaya katılanlarla derinleşme aşamalarına geçeceğiz.

Ücret: Yolculuğumuz diğer Baykuş Okulu yolculukları gibi Armağan Ekonomisi ile yapılacak; memnuniyetiniz ve bütçenize göre katkıda bulunabilirsiniz.

Kayıt: [email protected]

Hatice Kapudere

Rehber: Hatice Kapudere

  1. Neler olmuş hayatımda:)  Çok keyifli bir üniversite yaşamım olmuş, Uluslararasıı İişkiler bölümünü bitirmişim ODTÜ`de, milletlere ayrılmanın anlamsızlığını kalbimde hissetsem de, kendimi dünya vatandaşı olarak görsem de. Sonra yıllarca finans alanında çalışmışım, sadece materyal bir dünyanın anlamsızlığını bilsem de bunun en uç noktasında yeralmışım. Bir kız çocuğu büyütmüşüm çok büyük keyifle ama zaman zaman çok zorlanarak, İstanbul`da çalışan bir anne olmanın tüm zorluklarını yaşayarak. Sonra inanmışım insanın sevdiği işi yapabileceğine. Ve emekli olmuşum, aşk`la yoga öğretmeye başlamışım; öğrenmeye devam ederken. Klasik yogayı özüyle o ilk haliyle anlamaya ve anlatmaya çalışıyorum. Tüm öğrencilerime aşığım, yogaya aşığım, hayata aşığım her haliyle.

1999 yılında yoga yapmaya fiilen başladım, daha önce hissettiğim o kadar çok şeyi yogada buldum ve o kadar büyük faydasını gördüm ki aktarmaya, akıtmaya başladım tüm öğrendiklerimi. 2006 yılında eğitmenlik sertifikamı aldım. Suadiye başlayan Caddebostan’a taşınan bir merkez kurduk; Mira 2008-2019 yılları arasında (yunuslara ve balinalara yol gösteren yıldız anlamında) Şişli Belediyesi ve Göztepe Semiha Şakir Çocuk Esirgeme Kurumu ile sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak yogayı yaygınlaştırmaya çalıştık. Ayurveda konusunda eğitimler aldım ve derinleşmeye çalıştım. Mozaik yapıyorum sabırla,aşkla. Edebiyat ve sinema çok sevdiklerim. Kendi hayatıma anlam katarak ve olabildiğince; elimden geldiğince başkalarının hayatlarına minik dokunuşlarla yolumda sevgiyle yürüyorum.

abone ol