Yolculuk

İLKEL SES AKTİVASYONU

Beden ağırlığını bıraktıkça toprak anananın kucağına,  ‘beton ormanlar’ bile destek olabiliyor duvarlarıyla. Biraz nefesin içine esneyebilmek, biraz daha bırakmayı araştırmak ve biraz daha bedenden gelen sesleri duymak niyetiyle boyutlar arasında oynarken bir anda  rahmimin derinlerinden bir ses gelmeye başlıyor. Haz ve acı arasında gezinen bir ses bu. Tıkanıklıkları açmaya, atıl kalmış enerjileri hareket ettirmeye başlayan, iyileştiren bir ses. ‘İlkel Ses’.  Ve bu ses duyulmak istiyor! Bu ses aynı su gibi akıp yolunu bulmak istiyor. Duyumsadığım ise seslerin izi; titreşimler. Titreşimler yolculuk ederken pozun içinde, sesim bu yolculuğu sürmeye devam ediyor.  Hali hazırda pozun bedenime hissettirdiklerinde derinleşirken kendi potansiyelime bir adım daha yaklaşıyorum.

@baykuşokulu nun bünyesinde yaklaşık 2 saatlik 4 buluşmadan oluşan Online “İlkel Ses Aktivasyonu” buluşmaları başlıyor.

Yıllardır yürüdüğüm yolların, eğitimlerin, çalışmaların, şifa çemberlerinin, inisiyasyonların tecrübesiyle harmanladığım, kendi kendini iyileştirme potansiyeli olan bir süreç bu. OSHO Meditative Terapileri, aktif meditasyonlar, somatik deneyimleme, yoga, ses çalışmaları, çember çalışmaları, tantra, zen, şifa yolculukları, Skinner Releasing Tekniği, yaratıcı çalışmalar ve doğaçlamanın da yer bulduğu bir çalışma doğdu.

Buluşma takvimi:

28 Ocak Cuma 15:00 – 17:00

4 Şubat Cuma 15:00 – 17:00

11 Şubat Cuma 15:00 – 17:00

18 Şubat Cuma 15:00 – 17:00

Eğer sen de  kendi sesinin potansiyeline açılan bu deneyimleri tatmak ve  bu sürece dahil olmak istersen bana ulaşabilirsin.

Instagram : @cerenizaki

e-mail: [email protected]

Sessions


Korumalı: Ceren Yeşilbaş ile İlkel Ses Aktivasyonu

24 Nisan, 2022

Bu içerik parola ile korunmaktadır. Görmek için lütfen aşağı parolanızı girin:

Ceren Yesilbas

Rehber: Ceren Yesilbas

Bilkent üniversitesi, güzel sanatlar fakültesi, İletişim ve tasarım bölümü mezunu. 10 yılı aşkın setlerde yardımcı yönetmenlik yaptı. 2011 yılında yoga hayatına dahil olduktan sonra hayatının yönünü ses ve harekete çevirdi. Berivan Aslan Sungur, Devrim Akkaya, Çağ Gürle, yoga alanında eğitim aldığı hocalardan bazıları. Bir süre yoga stüdyolarında ve gittiği yerlerde yin yoga dersleri verdi. Bedenin bilgeliğine ses ve hareketle temas etme hali onu büyüledi. Tantra, Osho’nun meditativ terapileri, şamanik çalışmalar, tao ve zen yolu, kontak doğaçlama, Skinner Releasing Technique, butoh, juggling, sürecinin bir parçası. 2014’den bu yana Kefas Berlin ile ses alannda somatik çalışmalar yaptı. 2018’de İspanya’da, The Dome Center’da ses şifacılığı eğitimini tamamladı. Ve ses alanında farklı kaynaklardan eğitimler almaya ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Edindindiği tüm tecrübeleri multidisipliner anlamda sanat ve şifa çatısı altında birleştirmeyi ve kendi otantik varoluşuyla paylaşmayı seviyor. İnsanın kendi sesinin, kişinin kendine verebileceği en yüksek şifa olduğunun bilinciyle kişilerin kendi seslerini bulmasına, seslerinin duyulmasına ve ses aktivasyonuna rehberlik ediyor. Farklı müzisyenlerle kolektif çalışmalar canlı/kayıt performanslar, meditatif konserler yapıyor, yoga inzivalarında, festivallerde ve sesle uyumlu alanlarda bireysel ya da grup çalışmaları yaptırıyor. Uygulamalarında atalarından aktarılan bilgiyle ve kendi hayatına kattığı uygulamalarıyla sufizim ve şamanizmi sentezlemeyi seviyor. Doğaçlama hayatının bir parçası ve tüm kullandığı araçlarda doğaçlamaya yer açıyor. Son dönemlerde Hollanda, İspanya ve birçok farklı ülkede gösterilmek üzere farklı video çalışmalarının seslerini tasarladı.

abone ol