Skip to main content
yilmazulus

Yılmaz Ulus

1997 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum ve 13 yıl boyunca Bilgi Teknolojileri alanında çalıştım. Turkcell’de çalıştığım 10 yılı aşkın süre boyunca, Turkcell Ankara ve İstanbul ofisleri ile Belarus’ta bulunan Turkcell iştirakı Life:) CJSC “BeST” firmasında takım ve bölüm yöneticiliği de dahil olmak üzere farklı pozisyonlarda görev aldım.

Kariyerimde farklı bir yön çizmeye karar vermemin ardından, 2014 yılında ICF (International Coach Federation) onaylı Gestalt Coaching programını tamamladım.

2014 yılından beri  Farkındalık Koçu olarak çalışmaktayım.

2019 Yılında ICF tarafından PCC (Professional Certified Coach) unvanını almaya hak kazandım.

Bireysel seansların yanı sıra gruplarla topluluk oluşturma, sanatçılarla kolektif üretim süreci ve performans üzerine çalışmalar yapmaktayım.

Yolculuklar

Farkındalık Koçluğu Seansı

Farkındalık Koçluğu Seansı

Farkındalık Koçluğu ​Farkındalık Koçluğu, Gestalt tabanlı yargısız, deneysel ve tecrübesel bir çalışmadır.​ Bu süreçte bireyin kendisi, başkaları ve çevresi ile kurduğu ilişkilerdeki davranış şekillerine ve bunların etkilerine bakmasına alan açılır. Çalışma sırasında, duygulara, düşüncelere, davranışlara ve bedene odaklanılır. Koç, hem kendini hem de bireyi dinleyip, kendinde ve bireyle kurduğu ilişkide fark ettiklerini paylaşarak farkındalığı artırmaya çalışır. Koç bireyi destekler ve cesaretlendirir. Temel niyet; bireylerin kendi kaynakları…