Skip to main content
Uzm. Dr. Gunnur Basar

Günnur Başar

Uzm. Dr. Günnur Başar

1980de Bornova Anadolu Lisesinden 1987’de Ege Tıp fakültesinden mezun oldu.
1992’de Aile Hekimliği İhtisasını tamamlayıp Almanya’nın Köln şehrinde Genetik alanında doktora yaptı. Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli hastanelerde doktor olarak çalıştı. İlaç sanayiinde araştırmacı ve yönetici olarak çalıştı.
Psikodrama, sanat terapisi, aile dizimi terapisi (sistemik fenomenolojik yaklaşım) eğitimleri aldı. Yaklaşık 10 yıl yurt dışında alternatif tıp ve enerji tedavileri konusunda çeşitli eğitimler aldı. Kanser hastalarıyla gönüllü çalışmalar yürüttü. Makale ve yazıları çeşitli dergilerde yayınlandı. 2007 yılında halen başkanlığını yürüttüğü “Homeopati Derneği”ni kurdu, homeopati alanında Sağlık Bakanlığında çeşitli komisyonlarda görev aldı.
2008-2013 Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Sanat Terapisi” dersleri verdi. Seramik ve El Dokuması eserlerini sunduğu Çeşitli sergiler açtı, masal performanslarına katıldı. Şu anda akademik kökenli bir “şifacı” olarak çalışıyor, gönüllü terapi destek grupları yürütüyor, 2017de, alternatif tedavi yaklaşımını anlatttığı ‘Homeopati ile Bir Şifa Yolculuğu’ adlı bir kitabı ve hikayelerini topladığı \”Dışımızdakiler, İçimizdekiler\” adlı öykü kitabı bulunuyor. Yeni kitabı \”Corona Günlüğü\” de yolda..

Yolculuklar

Holotropik Nefes Çalışması

Holotropik Nefes Çalışması

Süresi: 3 gün
HOLOTROPİK NEFES ÇALIŞMASI’nın ikincisini 24-27 Mart 2022 tarihlerinde Marmaris Turunç’ta doğanın içinde, denizle çam ormanlarının birleştiği noktada çok özel bir yer olan, bir çok akademik ve sanatsal çalışmaya kucak açan Uluslararası Marmaris Akademisinde yapıyoruz. Nefesle yapılan çok özel bir yolculuk; bu sefer bu çalışmayı sanat terapisi ve aile dizimi ile desteklemeye karar verdim. Aşağıdaki gerekli açıklamaları ve çalışma ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Şimdi “Nefes Alma” Zamanı… 24-27 MART PERŞEMBE: 12.00-18.00 Varış, tanışma S…