Skip to main content
sumeyraugur

sumeyraugur

Sümeyra 3 yıl önce evinde kimyasal kullanmadan temizlik yapabilmenin yollarını araştırmaya başladı.
Sonuçlarını gözlemlediğinde artık daha seyrek hasta olduğunu, ekmeğinin daha iyi mayalanıp sirkesinin daha hızlı fermente olduğunu keşfetti. Bu, çok yeni olmayan fakat unutulmuş bilgileri başkalarıyla da paylaşma heyecanı canlandı içinde. 2018 Mart ayında Ankara’da haftalık atölyeler düzenlemeye başladı.
Farklı şehirlerde yaptığı atölyelerle deneyimlerini aktararak dayanışma ağları kurdu.
Aynı zamanda bir İngilizce öğretmeni olan Sümeyra 2018 yılında Başka Bir Okul Mümkün Derneği ile tanışıp Ekoloji Çemberinde gönüllü olarak çalışmaya başladı. Çocuklarda ve öğretmenlerde ekolojik farkındalık yaratmak adına yapılan çalışmalara katkıda bulundu.
Son zamanlarda online ekolojik temizlik atölyeleriyle çalışmalarına devam etmekte. Doğal bir yaşam hayali kuran bir çok cana yoldaş olup dayanışmanın güzelliğini keşfetmekte hala.
Yolculuğu devam ediyor.

Yolculuklar

Zehirsiz Yaşam, Temiz Ev

Zehirsiz Yaşam, Temiz Ev

Süresi: 10-24 Nisan
4 ders sürecek olan Zehirsiz Yaşam, Temiz Ev kursunda gün içinde sıkça kullandığımız temizlik, bakım ve gıda ürünlerine bir başka açıdan bakacağız. Sağlığın bütüncül bir kavram olduğunu hatırlayıp, evde doğal bir yaşam için gerekli olan ürünleri birlikte yapacağız. Doğal bir yaşam arzulayıp nereden başlayacağını, nasıl sürdürebileceğini merak eden herkesi, birçok sorusuna yanıt bulabileceği bu kursa bekleriz. Nasıl işleyecek? Ekolojik farkındalık, zehirsiz temizlik, doğal kişisel bakım ve temiz gıdaya erişim temalı 4 ayrı oturum yapacağız. Her otur…