kivanc

Kıvanç Kışlal

1979 yılında Ankarada doğan Kıvanç, 35 yaşında doğu felsefelerine ilgi duymaya başladı. Yok aslında 25 yaşında Aikidoya başlamıştı, 3 yıl gitmişti Aikidoya, sonuçta o da sevgi yolu, onu da sayarsak 15 yıllık bir geçmişi var bu konularda.

Son 6 yıl ise budizm, tao, zen az biraz da sufizm’den beslenerek, derinlemesi kendini tanımaya adadı. Metodu ise mindfulness ve meditasyon oldu. Özellikle de vipassana meditasyonu ve shamata meditasyonlarına ağırlık verdi.  Tayland, Nepal ve Hindistan ve Macaristanda inzivalara ve eğitimlere katıldı.

Sonra  çok faydasını gördü bunların, yavaş yavaş tanıştı kendisiyle, tanıştıkça bıraktı, bıraktıkça ferahladı, güzel bir noktaya geldi diyebiliriz Kıvanç için. Şimdi ise öğrendiklerini paylaşmak arzusunda, ner ne kadar yeni bebişi oldu ve o nedenle paylaşımlara bir süre ara vermiş olsa da, yakında sahnelere döner diye düşünğyoruz.

Şimdiyi boş boş geçiriyor sanmayın, bebekle yaşam tam bir mindfulness pratik alanı, döndüğünde bu deneyimlerini de paylaşacaktır kesin

Yazıları

Mindfulness Üzerine

Mayıs 17, 2020
Mesela zorlandığınız bir gün sonunda bir kadeh içki içip rahatlamak istediğinizde zihin bu kolay elde edilmiş huzuru arzu nesnesine dönüştürür ve o huzurda kalmak ister. Ama daha sonra, zorlandığınız konulara dönmekte daha da fazla zorlandığınızı hissedebilirsiniz Mesela çok yoğun çalıştığınız bir dönemde tatile kaçmak istediniz. Tatille birlikte gelen bu kolay elde edilmiş huzur sizin tatil dönüşünüzde normal hayatınızı daha da katlanılmaz olarak algılamanıza yol açabilir. Mesela seslerden rahatsız olduğunuz için kulaklıkla uyumaya başladınız…

abone ol