Skip to main content
hatice kapudere

Hatice Kapudere

  1. Neler olmuş hayatımda:)  Çok keyifli bir üniversite yaşamım olmuş, Uluslararasıı İişkiler bölümünü bitirmişim ODTÜ`de, milletlere ayrılmanın anlamsızlığını kalbimde hissetsem de, kendimi dünya vatandaşı olarak görsem de. Sonra yıllarca finans alanında çalışmışım, sadece materyal bir dünyanın anlamsızlığını bilsem de bunun en uç noktasında yeralmışım. Bir kız çocuğu büyütmüşüm çok büyük keyifle ama zaman zaman çok zorlanarak, İstanbul`da çalışan bir anne olmanın tüm zorluklarını yaşayarak. Sonra inanmışım insanın sevdiği işi yapabileceğine. Ve emekli olmuşum, aşk`la yoga öğretmeye başlamışım; öğrenmeye devam ederken. Klasik yogayı özüyle o ilk haliyle anlamaya ve anlatmaya çalışıyorum. Tüm öğrencilerime aşığım, yogaya aşığım, hayata aşığım her haliyle.

1999 yılında yoga yapmaya fiilen başladım, daha önce hissettiğim o kadar çok şeyi yogada buldum ve o kadar büyük faydasını gördüm ki aktarmaya, akıtmaya başladım tüm öğrendiklerimi. 2006 yılında eğitmenlik sertifikamı aldım. Suadiye başlayan Caddebostan’a taşınan bir merkez kurduk; Mira 2008-2019 yılları arasında (yunuslara ve balinalara yol gösteren yıldız anlamında) Şişli Belediyesi ve Göztepe Semiha Şakir Çocuk Esirgeme Kurumu ile sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak yogayı yaygınlaştırmaya çalıştık. Ayurveda konusunda eğitimler aldım ve derinleşmeye çalıştım. Mozaik yapıyorum sabırla,aşkla. Edebiyat ve sinema çok sevdiklerim. Kendi hayatıma anlam katarak ve olabildiğince; elimden geldiğince başkalarının hayatlarına minik dokunuşlarla yolumda sevgiyle yürüyorum.

Yolculuklar

Kadim Bilgilerle Hayata Yeni Bir Bakış

Kadim Bilgilerle Hayata Yeni Bir Bakış

Aktif Umut

Aktif Umut

Süresi: 3 hafta
Joanna Macy ve Chris Johnstone’un Aktif Umut kitabından yola çıktık. Yogayı, yaratıcı dramayı, ayurvedayı; kadim bilgileri kendi deneyimlerimizle harmanladık. Sizinle paylaşmak istiyoruz. 21 günlük bir çalışma olacak. 21 gün hergün umudumuzu artıracak bir çalışma ve kendimize bakmamız için bir yöntem sunacağız whatsuptan. Bir zoom buluşmasıyla başlayacağız. Sonra haftada bir gün zoom da bir çember le deneyimlerimizi konuşacağız. Çalışma armağan ekonomisi ile olacak. Bütçenize ve faydalanmanıza göre bir katkıda bulunabilirsiniz.