Skip to main content
burcuertunc

burcuertunc

1983 İstanbul doğumluyum, Sosyal Antropoloji mezunuyum. İnsanın hem kültürel hem de içsel yolculuğunu merak ediyor, bu merak peşinde düşbirlikleriyle çalışıyorum.

2012 ‘de beni, “dinlemenin” niteliğine ve gücüne uyandıran Anadolu Jam topluluk çemberleri ve Way of Council* adabı vesilesiyle kendimle, birbirimizle ve yeryüzüyle ilişkilerimizi araştırıyor, günlük yaşam hikâyelerimizi yaşamın gizemli kulaklarıyla duymaya çalışıyorum. Work That Reconnects* ve Şiddetsiz İletişim*in ruhunu yaşamaya gayret ediyor, son yıllarda katıldığım eğitimler ve Türkiye’deki ortak çalışma gruplarıyla işbirliğinde olarak bu kaynakların çemberde aldıkları yeri derinleştiriyorum.
2021’de Kadınlar Şifadır Platformu’nun kuruluşundan bu yana kadınların çemberlerde bir araya gelmesine hizmet ediyorum. Online ve yüzyüze olarak yeryüzündeki ekolojik etkiler ve yas, kadınlık kavramları, ilişkilerde kendimizle ve çevremizle bağlantı kurmak üzerine çalıştığım çember alanlarını daha çok kişiyle tanıştırmak için şehirden şehire yolculuk ediyorum.

Yolculuklar

Aktif Umut Okuma Grubu ve Yeryüzü Meclisi Çemberleri

Aktif Umut Okuma Grubu ve Yeryüzü Meclisi Çemberleri

Süresi: 8 Hafta
Şaşırtıcı bir Esneklik ve Yaratıcı Bir Güç ile İçinde Bulunduğumuz Karmaşaya Nasıl Göğüs Gerebiliriz** Bu soruyu sorarak ve yanıtlarını kendi dünyamızda araştırarak 8  haftalık birlikte okumalı bir yola koyulmak istiyorum. Aktif Umut’un bizi davet ettiği macera yolunda bir yandan okumalarımızı yapar, egzersizleri uygularken içimizde uyananları Çember adabında güvenli bir zeminde dillendirsek, demlesek, sindirsek neler canlanırdı? Bunu çok merak ediyorum ve birlikte keşfedelim istiyorum. Zira Aktif Umut’un ilk basıldığı yıldan bu yana, …