aysu

Aysu Erdoğdu Miskbay

Altı yaşından beri okur, yazar, on ikiden beri gezer, çok güler, on sekizden beri dalar, örgütler, kendini bildi bileli çizer, boyar, hayal kurar, şarkı söyler, dans eder ve oynar.

Hala faydasını görüp şükrettiği eğitimler, Hacettepe Çocuk Korosu ve müzikle başladı. ODTÜ’de elektrik-elektronik mühendisliği, dalış ve çeviri, Vlerick Yönetim Okulu’nda genel yönetim ve girişimcilik eğitimlerinin üzerine beden müziği, masal anlatıcılığı ve yaratıcı yazarlık eğitimleri aldı. Anadolu Jam ve Orta Doğu Jami ile başlayan çember, şiddetsiz iletişim ve topluluk oluşturma tecrübeleri, The Way of Council, Silahsız Savaşçılar, Kadınlar Şifadır, ZEGG Forum ve İçsel Doğum eğitim ve pratikleri ile devam etti. Şu anda açıköğretim medya ve iletişim öğrencisi.

2013 yılında Türkiye’nin ilk online ödünç alıp verme platformu olan Eşya Kütüphanesi’nin kurucularından oldu. 2017 yılında eşiyle birlikte çıktığı yedi aylık Latin Amerika seyahati sayesinde yerleşik hayata ara verdi. Göçebelik sonrası 2018’de İstanbul’a yerleşti. Bugünlerde kolaylaştırıcılık yaparak, yazarak, çizerek, masal anlatıp şarkı söyleyerek, kendini ve toplumu keşfi sürmekte.

Yazıları

Açıl Susam Açıl!

Eylül 11, 2020
Bu yazı 1 Eylül 2020 tarihinde HtHayat’ta yayımlandı. ——————————————————————- Çember… Bir dinleme pratiği. Ateş başında, ağaç altında ya da soba etrafında toplanıp muhabbete dalan atalarımızdan bugüne gelen bir pratik. Kimin ne anlattığından, ne yaptığından ya da nasıl oturduğundan ziyade birbirimizi, ortamdaki tüm canlıları dinleme ile varolan bir pratik. Peki. Dinleyelim de nasıl? Kolaylaştırıcılık yapmaya başladığım ilk zamanlarda, alıştığım ve sevdiğim üzere …

abone ol